Hlavní obsah
Volkswagen Golf GTD Foto: Volkswagen

Volkswagen ukazuje nový Golf GTD, na dieselového rychlíka nezapomněli

Nový Golf dostane verzi GTD, i přes celospolečenské zaříkávání černé pistole. Vznětový derivát osmé generace Golfu je znám už delší dobu, nyní se můžeme podívat na designérskou črtu přídě.

Volkswagen Golf GTD Foto: Volkswagen
Volkswagen ukazuje nový Golf GTD, na dieselového rychlíka nezapomněli

Nikdo by se pravděpodobně nedivil, kdyby se v dnešní době, kdy je diesel skoro už sprosté slovo, na GTD v osmé generaci Volkswagenu Golf zapomnělo. Jenže ve Wolfsburgu se této varianty nevzdají, což oficiálně potvrzují první črtou přídě.

Vidíme na ní specifické denní svícení s pěti diodami na každé straně. Připomíná poslední modely Renault Sportu s LED šachovnicí v podobných místech. Nechybí ani typická šedá lišta mezi světlomety a nápis GTD.

Na podrobnější informace o technice jsou zatím ve Volkswagenu skoupí. Pod kapotou bychom se podle spekulací měli dočkat dvakrát přeplňovaného dvoulitrového TDI o výkonu kolem 200 koňských sil.

Sériová verze se představí na autosalonu v Ženevě od 5. do 15. března. Letos čekejme hodně premiér derivátů nového Golfu. Krom GTD dorazí i zážehové GTI, plug-in hybridní GTE, dobrodružný Alltrack či vrcholná varianta R.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků