Hlavní obsah
Přípravy ženevské autoshow z pátku 28. února. Foto: Salvatore di Nolfi, ČTK/AP

Koronavirus versus ženevské výstaviště: Autosalon byl před zákazem téměř připraven

Smutný pohled nabízí záběry fotografa George Williamse. Dostal se na ženevské výstaviště Palexpo a natočil, jak během neděle vypadalo. Autoshow byla v pátek kolem poledne náhle zrušena kvůli nařízení švýcarské vlády, jejíž vyhlášení kvůli obavám z šíření koronaviru do 15. března zakazuje akce s účastí nad 1000 osob.

Přípravy ženevské autoshow z pátku 28. února. Foto: Salvatore di Nolfi, ČTK/AP
Koronavirus versus ženevské výstaviště: Autosalon byl před zákazem téměř připraven

Když v pátek přišla švýcarská vláda s tím, že kvůli novému bezpečnostnímu nařízení se ženevský autosalon nekoná, na výstavišti Palexpo už bylo vše téměř hotové. Velmi pokročilé stadium příprav potvrzuje video blog fotografa George Williamse.

Právě z pátku pochází série fotografií v přiložené galerii. Záběry do vlogu pak Williams natočil v neděli, dva dny po zákazu a den před takzvaným nultým dnem autoshow.  Právě v pondělí se už v Palexpu konal přímý přenos vyhlášení ankety o Evropské auto roku 2020. Bez diváků.

Alespoň pro účely videa svůj stánek využil také Koenigsegg. Ze záběrů je patrné, že v podstatě hotové měl své místo například Mercedes-Benz, včetně navezených vozů, které na plochu patří jako sice to nejdůležitější, ale také to úplně poslední.

To všechno ale montéři mohli v dny, kdy se už výstavištěm měly procházet statisíce návštěvníků, zase bořit. V loňském roce na zdejší autoshow přišlo 600 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků