V našem seriálu automobilových specialit, tedy vozů, které nikdy na našich silnicích neuvidíme, zatím nebyl model od protinožců. Elfin tak má prvenství. Jistě však nebude poslední, protože v Austrálii je několik dalších zajímavých malých automobilek, které postupně projdeme.

Elfin MS8 Streamliner je klasický dvousedadlový sporťák standardní kompozice. Na ocelovém rámu je usazená karoserie z karbonových vláken, plastů a hliníku. Vůz je tradičním roadsterem s kabinou posunutou co nejvíc vzad, aby vpředu zbylo místo pro motor. Jeho těžiště musí být co nejdál za přední nápravou pro co nejlepší rozložení hmotnosti na nápravy. Zvlášť, když se sem umístí ohromný vidlicový osmiválec z produkce firmy Holden o objemu 5,7 l s výkonem 245 kW.

Výkon je přenášen kardanovou hřídelí na zadní kola. Velmi lehká karoserie (provozní hmotnost činí 1050 kg) o délce 3500 mm a šířce 1710 mm dokáže jistě uhánět "s větrem o závod". Jenže to se my můžeme zatím jen dohadovat. Výrobce totiž takticky o jízdních výkonech mlčí.