V úterý měli řidiči na pobřeží Malibu zajímavý pohled. Celou jednu silnici totiž zacpala havárie jediného vozu. U krajnice stálo torzo rudého Ferrari Enzo a o několik desítek metrů dál zadní náprava i s motorem. Z motoru a podvozku tu vytékal benzin a olej, takže hasiči museli na místě zasahovat se speciálními prášky.

A co bylo příčinou této havárie? Pravděpodobně za to může nepřiměřená rychlost a možná i závodění s druhým vozem. Zatím je podle vyšetřování všechno velmi mlhavé.

Na silnici totiž havarovalo Enzo švédského milionáře Stefana Erikssona. Ten si z Velké Británie přivezl několik automobilů, aby měl v čem jezdit: 2 x Ferrari Enzo a jeden Mercedes-Benz SLR McLaren. Vůz, pojištěný u přední skotské banky ale neměl v pořádku papíry a nemohl být připuštěn do provozu na pozemních komunikacích. Navíc měl Švéd v krvi 0,09 % alkoholu, což je více, než povoluje tamní zákon. Rychlost vozu byla nejprve předpokládána na 193 km/h, později se však ukázalo, že dosahovala až 260 km/h!

Eriksson se hájí tím, že on neřídil. Za volantem prý seděl člověk, o kterém ví pouze to, že se jmenuje Dietrich. Při nezvládnutí řízení a následném nárazu do telefonního sloupu se prý zranil on (šerif našel na bočním airbagu krev) a ne Eriksson, který měl roztržený ret.

Zajímavé ale na případu je to, že ve Velké Británii je jeden Mercedes-Benz SLR tohoto milionáře považován za ukradený (přitom si stejný vůz dovezl do USA) a Skotská banka se vyjádřila, že by to možná mohl být vůz, který ona pojistila.

Škoda milión dolarů není málo, takže do havárie bude promlouvat i Scotland Yard a banka.

Více fotografií havárie najdete na těchto stránkách.