Současný rekord Pikes Peaku pro produkční auta, který drží Porsche 911 Turbo S, má hodnotu 10:26,896 a je už pět let starý. A Bentley to chce změnit se svým nejnovějším Continentalem GT, což je kupé, které váží 2,7 tuny. Bude to mít tedy dost těžké.

V Bentley Continental GT Českým rájem aneb Britské auto v autentickém počasí

Jenže už jednou se ukázalo, že Bentley na to má. A to když do svahu vyjelo ohromné SUV Bentayga. Právě to si pro sebe urvalo titul nejrychlejšího SUV v tomhle pekelném kopci plném zatáček. Na vrchol se dostalo o dvě minuty dříve než předchozí držitel rekordu. Výsledek byl tedy deset minut a 49,9 sekundy.

Všechno ve voze si může zákazník standardně objednat.

Bentley Continental GT

Jak se s tím popere Continental GT? Uvidíme. Jeho šestilitrový dvanáctiválec do W má výkon 467 kW (626 koní) a pro závod nebude upraven. Opět se mění jen pneumatiky (ty, které jsou v příplatkové výbavě), výfuk Akrapovič (opět ten příplatkový) a kvůli bezpečnosti dostane sedadlo řidiče pětibodové pásy.

Jen abyste věděli, jak náročný tenhle závod je – dvacetikilometrovou trať s převýšením 1440 metrů a 156 zatáčkami někteří závodníci absolvují s kyslíkovým přístrojem, protože na konci se jim už nedostává dechu. Absolutní rekord trati drží Romain Dumas na Volkswagenu I.D. R s časem 7:57,148.