Už 16. července představí Lotus „nejodvážnější auto svojí historie”. Alespoň tak hovoří Britové o chystaném elektromobilu. Bude se jmenovat Type 130. Právě na 130 kusů bude vyrobeno, což z modelu dělá obrovskou exkluzivitu.

Lotus už ale údajně registruje stovky zájemců, i když auto ještě ani nebylo představeno. Automobilka zatím uvolnila pouze jednu designérskou skicu a krátké video. Na vizualizaci je Type 130 velmi širokým a nízkým supersportem. Na délku by měla novinka mít asi jako model Evora, tedy přibližně 4,4 metru.

Zatím jediná skica, či spíše šmouha, naznačuje podobu chystaného elektromobilu.

Zatím jediná skica, či spíše šmouha, naznačuje podobu chystaného elektromobilu.

Type 130 bude podle informací britského Autocaru ctít tradice automobilky Lotus - tedy důraz na nízkou hmotnost. Pomoci k tomu má karbonový monokok. O parametrech pohonného ústrojí můžeme zatím jen spekulovat. Nicméně hovoří se o výkonu přesahujícím tisíc koňských sil a dojezdu přes 400 kilometrů na jedno nabití.

„Nechceme, aby si lidé mysleli, že to je jenom okruhové monstrum. Auto bude ve finále mnohem praktičtější a použitelnější. Nakonec ale nechceme vyrábět Bugatti, bude to stále Lotus,” nastiňuje charakter chystaného vozu Russel Carr, šéfdesignér Lotusu.