Nové miniauto s elektrickým pohonem vychází z konceptu Urban e, který byl představen na autosalonu v Ženevě loňského roku. Tohle malé autíčko vzbudilo opravdu velký zájem a Honda jej propracovala do předprodukčního prototypu na další ženevský autosalon. Zájem trval. Honda následně oznámila, že v roce 2025 bude v Evropě prodávat už jen elektrifikované vozy.

Teď už je možné objednávat první auta, i když do dodávky je ještě daleko. Stejně daleko je i do detailních informací o technice. Víme jen, že dojezd má být přes 200 km, ovšem není známo, v jakém jízdním cyklu je to měřeno. Akumulátorovou sadu dodá Panasonic, ovšem nebyla oznámena kapacita. Víme, že auto bude mít poháněná zadní kola a na 80 % kapacity baterií se auto nabije za 30 minut. Ovšem zase nebylo uvedeno, na jaké nabíječce.

Auto bude mít pohon zadních kol

Auto bude mít pohon zadních kol.

Čtyři státy, pět barev

Dnes už mohou v Norsku, Velké Británii, Německu a Francii objednávat auto. Tedy vytvořit rezervaci. Vybírat mohou z pěti barev:

  • Platinum White Metallic
  • Crystal Black Pearl
  • Crystal Blue Metallic
  • Modern Steel Metallic
  • Charge Yellow

Honda očekává, že 25 000 zákazníků bude mít chuť a tohle auto si rezervuje ještě předtím, než o něm vůbec dostane informace, a to včetně ceny.