Když Tesla přišla s módem Sentry, bylo jen otázkou času, kdy se začnou internetem šířit zajímavé a bizarní obrázky o tom, co se děje kolem zaparkovaného vozu v nepřítomnosti majitele. Na základě senzorů a údajů z kamer si totiž Tesla Model 3 umí spustit nahrávání z parkovacích kamer.

Tesla Model 3

Tesla Model 3

FOTO: Tesla

Ty se nacházejí v zadním a předním nárazníku, ale také na bocích. Díky tomu získáte záznam z okolí téměř celého vozu. Neznáme sice příběh, který stojí za přiloženým šířícím se záznamem z amerického Old Sacramenta, ale jsou na něm dva muži.

Dva vandalové, kteří parkují se svým pick-upem vedle Tesly, si nejdříve pravděpodobně stěžují na nějakou deformaci na svém voze. Poté možná i s předpokladem, že za ni může posádka Tesly, „nenápadně” poškrábou bok, aby to následně zopakovali ještě několikrát.

Při nastupování do svého vozu pak jeden z nich nezapomene uštědřit vozu pořádnou ránu dveřmi. Při větším kontaktu vůz umí vyhodnotit situaci a buď jen upozorní majitele přes mobilní aplikaci, nebo také spustí alarm. V tomto případě se pravděpodobně odehrálo maximálně to první. V popisku videa stojí, že vůz již bohužel nestihl natočit registrační značku pick-upu.