Nejen Mercedes připravuje své vozy v určitých fázích, které jsou spojené s novou palubní technologií, ale i s technikou jako takovou. Někdy tak vznikají paradoxní situace, kdy v dynamickém segmentu středních SUV Němci mají vůz se starší technologií a motory, než je tomu třeba u třídy A. To je nyní jinak a stejně jako výchozí „céčko“ dostává i SUV novou krev do žil.

Co se chystá na ženevském autosalonu 2019
 Nový Peugeot 208 oficiálně představen. Zvenčí i uvnitř je maximálně odvážný
 Volkswagen omladil řadu Multivan. V interiéru nastala malá revoluce
 Cupra ukazuje svůj první vlastní model, koncept Formentor

Tou krví se zvenčí rozumí především nová příď, svým pojetím blížící se novému GLE. Odlišné jsou ale například také zadní svítilny, design disků kol o průměru až 20 palců, facelift je tedy výrazný. Uvnitř najdete především nový infotainment MBUX, který sází na dotykové a hlasové ovládání. S tím souvisí i nový volant s dotykovými ploškami nebo přidružený digitální přístroj za volantem.

Zadní svítilny mají modernější grafiku.

Zadní svítilny mají modernější grafiku.

I kvůli novému infotainmentu MBUX najdete uvnitř jiný volant s dotykovými ploškami a digitální přístrojový panel.

I kvůli novému infotainmentu MBUX najdete uvnitř jiný volant s dotykovými ploškami a digitální přístrojový panel.

Revoluce nastala v oblasti motorů. Zážehové jednotky mají na pomoc 48voltovou soustavu s elektromotrem, jde tedy o mildhybridy. GLC 200 4Matic má výkon 145 kW (197 koní), zatímco příbuzný dvoulitr GLC 300 4Matic umí 190 kW (258 koní). Zůstávají i dieselové varianty, ovšem ty již staví na novém dvoulitru představeném v aktuální třídě E. GLC 200d 4Matic má 120 kW (163 k), GLC 220d 4Matic pak 143 kW (194 k) a GLC 300d 4Matic nabídne 180 kilowattů, což je 245 koní.

Nové jsou také adaptivní tlumiče a systém pro jízdu v terénu Off-Road Engineering Package, který upravuje pro různé druhy povrchu všechny parametry včetně chování pohonu všech kol, převodovky a dalšího. Vylepšeny byly i asistenční systémy pro jízdu v pruzích. Premiéra se odehraje na autosalonu v Ženevě, na prodej za zatím neznámé ceny bude nové provedení v létě.

Novinkou je off-roadový paket.

Novinkou je offroadový paket.

Mercedes-Benz GLC 220d 4Matic před faceliftem

Mercedes-Benz GLC 220d 4Matic před faceliftem.

FOTO: LL, Novinky