Nejmenší ostré SUV značky Audi má díky motoru o výkonu 300 koní a 400 Nm, který je dostupný od 2000 až do 5200 otáček, zrychlení na stovku jen 4,8 sekundy. Maximálka je obligátně omezena na 250 km/h.

Motor není velkým překvapením - je to dvoulitrový čtyřválec dopovaný turbodmychadlem a spojený s dvouspojkovou převodovkou S-Tronic o sedmi kvaltech. Pohon všech kol, označovaný u Audi quattro, je ve standardní výbavě.

U vozů Audi s převodovkami S-Tronic bývá běžné, že za standardní situace míří výkon pouze na přední kola; dělá to tak i 340k A6. [celá zpráva]

Z tiskové zprávy vyplývá, že tak funguje i v modelu SQ2, ale je schopný na zadní kola poslat veškerou sílu motoru. Přenosy síly mezi jednotlivými koly také mají pomáhat vozu zatáčet.

Audi SQ2 na pařížském autosalonu

Audi SQ2 na pařížském autosalonu

FOTO: Marek Bednář, Novinky

Po vzhledové stránce nečekejte překvapení, SQ2 dostala nástavce prahů a odlišné nárazníky, aby ji bylo od civilních verzí poznat. Koncovek výfuku pod zadním nárazníkem je možná trochu moc, ale všechny jsou pravé.

Vůz bude mít ve standardu také LED přední i zadní světla. Bude na výběr z osmnácti a devatenáctipalcových kol, ale nikoliv samoúčelně, pracují pod nimi zvětšené brzdy. Přední kotouče mají průměr 340 mm, zadní 310 mm.

Audi SQ2

Audi SQ2

FOTO: Audi

V kabině se také nekoná nic moc nového, klasické budíky nahradil displej, na kterém si můžete zobrazit i satelitní mapu, sedačky mohou být zčásti červené.

Ceny zatím nebyly oznámeny; SQ2 se má začít prodávat zkraje příštího roku. Má být první z jedenácti nových crossoverů a SUV, které chce Audi do konce roku 2019 představit.