Co běžně potřebujete k řízení auta? Sedačku, volant, tachometr, a pokud je tma, tak i světla. Muž v anglickém Norfolku však v noci ze čtvrtka na pátek minulý týden vyrazil na cestu, aniž by jeho Peugeot 206 těmito komponenty disponoval.

Vůz zastavila policie, a to zprvu z toho důvodu, že mu zcela chyběla přední světla s nárazníkem a levým blatníkem. Mimo to měl vůz místo levých kol dojezdové rezervy a ta vzadu měla defekt.

Peugeot 206 bez světel, sedačky a volantu, jak ho zastavili policisté v Norfolku

Tohle auto není zaparkované, takhle ho zastavila policejní hlídka.

FOTO: Profimedia.cz

Uvnitř však čekalo na policisty další překvapení – řidič seděl na kýblu a místo volantu zatáčel kleštěmi, kterými držel tyč řízení. A také nevěděl, jak rychle jede, protože neměl přístrojový štít.

Peugeot 206 bez světel, sedačky a volantu, jak ho zastavili policisté v Norfolku

Měl řidič zapnutý bezpečnostní pás, když už seděl na kýblu?

FOTO: Profimedia.cz

V interiéru toho chybělo ještě mnohem více, jak ukazuje příspěvek norfolské policie na Twitteru. „Tohle auto je nejnezpůsobilejší k provozu, jaké jsem kdy viděl,” okomentoval ho policista Jon Parker.

Nebylo zveřejněno, jaké odůvodnění pro jízdu s vozem v takovémhle stavu řidič předložil, ani jakým konkrétním obviněním bude čelit. Podle tweetu policie jich bude „příliš na to, aby byly vypsány”.