Společnost Continental připravuje nové autonomní systémy, které by pak nabídla méně technologicky vyspělým automobilkám. Celky i dílčí technologická zařízení se určitě vyplatí. A nejlepší je, aby neprodávali nějaké nedodělky, pořádně je vyzkoušet. A tak vytvořili tuto krabici, která bude ve Frankfurtu nad Mohanem sloužit jako testovací taxi.

Continental CUbE

Continental CUbE

FOTO: Continental AG

Kostka je ideální tvar do města, protože pro své rychlosti nepotřebuje být nijak aerodynamická. Přitom zabírá nejvíc zastavěného prostoru na nejmenším půdorysu. Malá kolečka v rozích, akumulátory schované pod sedadly a podlahou znamenají, že uvnitř je extrémně mnoho místa. Tedy asi. Continental neukázal žádnou fotografii interiéru.

Automobil pojmenovaný CUbE (Continental Urban mobility Experience) je jedním z mnoha dílků, které tahle firma v rámci automatizace řízení vozidel dělá. Mají toho víc a lze říct, že v globálním pohledu jsou na špici technologického vývoje, protože pod jejich péčí je výzkum, vývoj i produkce mnoha automobilových součástí – od pneumatik až po senzory. A tak můžeme trochu víc věřit předpovědi, že tenhle taxík bude standardem v roce 2030.

Tento podzim nastartuje testovací cyklus právě CUbE. Škoda, že víc informací nedala firma k dispozici. Tak snad se víc dozvíme na IAA v hale 5.1.

Continental CUbE

Continental CUbE

FOTO: Continental AG