Arabské země mají jedno specifikum, které se udržuje napříč staletími – sokolnictví. Tenhle způsob lovu byl vždy důležitý v pouštních oblastech, protože tam nikdo na lov, jako v lesích kolem Karlštejna, nevyjede. Dnes je samozřejmě lovení pomocí sokolů spíš sport, ale stále je pokládán za sport králů.

Video

Bentley Bentayga Falconry

Zdroj: Bentley

Mulliner připravil speciální auto pro ty, kteří se sokolnictví oddávají. V kufru vozu je velký bok s různými přihrádkami, které obsahují vše potřebné pro tento sport – od kožené rukavice, čepiček pro sokola, přes místo na občerstvení v podobě termosek na čaj a hrníčků, až po speciální bidýlko s trávnou pro ptáka. Jedno bidýlko je ale i v interiéru na loketní opěrce. Vše je samozřejmě v nejlepší kůži a dřevu.

Bentley Betnayga Falconry Mulliner

Bentley Bentayga Falconry Mulliner

FOTO: Bentley

V interiéru je také motiv sokolnictví obsažen. Intarzie na výplních dveří a přístrojové desce nesou nádherně vypracované ptáky letící nad pouští. Jinak je interiér v červeno-černé prvotřídní kůži.

Bentley Bentayga Falconry je auto, které bylo vyrobené pouze v jediném exempláři. Ale firma podotýká, že v případě zájmu je možné upravit takových vozidel víc. Samozřejmě na specifické přání zákazníka. Samozřejmě s cenovkou patřičně vysokou, která se nikdy nikomu neřekne. Jako v tomto případě.