Neodsuzujme však auto předem. Základem je sice Mini, ale je to nový Countryman, který má vyšší světlou výšku, trochu plastů navíc, možnost pohonu všech kol a pak na střeše speciální box.

Mini Countryman s kempingovým stanem

Mini Countryman s kempingovým stanem

FOTO: Mini

Ten dělala opravdu odborná italská firma – jmenuje se Autohome a její portfolio jsou, jak jste jistě pochopili, obytné automobily a příslušenství. V boxu, který se jednoduše rozdělí a zvedne na plynových vzpěrách je totiž stan. Žádná laciná tretka. Je to opravdu velmi kvalitní nástavbový stan s kompletním vybavením, jako je super matrace, LED osvětlení, dvojice vchodů a žebřík. Vše je umístěno na standardních ližinách auta.

Padesát let společnosti Autohome je opravdu znát. Vše je i ve složeném stavu pečlivě aerodynamicky optimalizováno, v rozloženém stavu si za svou prací stojí a nabízejí solidní záruku, a kdo by si myslel, že v tomhle stanu bude mít klaustrofobii, tak mu musíme prozradit, že vnitřní výška je 94 cm.

Zatím vám neřekneme, kdy se takhle kempovací nástavba objeví i u nás, ale tyhle doplňky moc dlouho netrvají. Takže jestli máte zájem, nezbývá než počkat na cenu.

Mini Countryman s kempingovým stanem

Mini Countryman s kempingovým stanem

FOTO: Mini