Dne 31. prosince se po třinácti letech uzavře kapitola modelu Phantom. Tenhle tank na kolech, jak se mu říkalo, je ohromný luxusní koráb pro ty nejbohatší lidi planety. A ti o něj celých třináct let stáli natolik, že plnili výrobní pořadník dopředu na více než rok. Ostatně nedávno například byla předána dodávka třiceti rudých phantomů, která zamířila do čínského superluxusního hotelu The 13. Byla to největší hromadná objednávka tohoto vozu v historii.

Flotila třiceti phantomů dorazila nedávno do čínského hotelu The 13

Flotila třiceti phantomů dorazila nedávno do čínského hotelu The 13.

FOTO: Rolls-Royce

Vůz skončí. To jsme se dozvěděli už v březnu tohoto roku. Od té doby se ale strhla lavina. Zákazníci objednávají tolik vozidel, že sama automobilka už musí odříkat objednávky. Termín je konečný a výroba opravdu skončí. Lidé se chtějí „předzásobit“ vozem, na jehož nástupce se bude čekat více než rok.

Následovník totiž bude představen až v roce 2018. Půjde o zcela nový revoluční typ, jenž zhubne stovky kilogramů. Jeho podvozková skupina bude úplně nová a hlavně vyrobená z hliníku. Stejný podvozek pak nabídne i velké SUV, o kterém ale Rolls-Royce říká, že nepůjde o žádné Sport-Utility Vehicle (Sportovně užitkové auto), ale o vlastní třídu, protože rolls přece nemůže být „užitkový“.