Virtuálně se můžete projít po mnoha muzeích. Za všechny vás navedeme na jedny stránky s 360stupňovými panoramaty mnoha a mnoha světových automobilových muzeí, kde jsou i perličky v podobě muzea AvtoVAZ, muzea ve Spojených arabských emirátech (jde o sbírku místního prince), Ferrari World v Abu Dhabi, ale i Trabi museum v Berlíně.

To nejnovější muzeum je ale vyloženě elektronické. Citroën se totiž rozhodl na stránkách Citroën Origins vytvořit jakési centrum svých automobilů za celou dobu existence. V muzeu tak najdete všechny skvosty od 10 HP Type A přes dodávku Type H, kačenu, Ami 6, DS, XM až po současné modely. Jsou tu i některé koncepty, jako je Activa 1 z roku 1988.

Citroën Origins

Citroën Origins

FOTO: Citroën

Ke každému autu je stručná historie, technická data, fotogalerie, plakáty i reklamní letáky… Spousta zajímavých věcí. Třeba si můžete auto otáčet ve 360stupňové fotografii nebo si ho nastartovat a poslouchat, jak auto znělo nebo zní. Ale to není všechno. Můžete se zaposlouchat třeba do zvuku zavření dveří, zatažení ruční brzdy nebo klaksonu!

O automobilových muzeích jsme také psali:
Velcí rivalové spojili síly, Porsche a Mercedes chtějí prodat více lístků
Muzea Ferrari v Modeně a v Maranellu jsou pro fanoušky rychlých kol povinnost
Lamborghini otevřelo zrekonstruované muzeum. Nabídne opravdové skvosty

Je to moc pěkná prohlídka. Škoda jen, že Citroën to vzal od začátku tak trochu jako reklamu na současná auta, takže posledních patnáct let zabírá tři řádky ze sedmi. Škoda. V historii tak slavné značky se jistě najde víc zajímavých aut a konceptů. Citroën však slibuje, že bude auta postupně dodávat.