Pořadatelé očekávají účast okolo 50 tisíc návštěvníků. V Brně, které se střídá s pořádáním Motosalonu v Praze, se letos premiérově objevuje několik nových značek, například Benelli či Ducati. K zajímavým novinkám patřil i elektroskútr ČZ, který je moderní replikou kdysi oblíbeného „prasete“. Jeho cena, začínající na 10 000 eur, se však už tolik obdivovatelům stroje nelíbila.

Čtěte také:
Prase je po 50 letech zpátky, československý skútr přichází v elektroverzi

Zájem vystavovatelů o brněnskou akci souvisí s oživením zájmu kupujících po létech stagnace. Celkový prodej motocyklů na českém trhu podle šéfa motocyklové sekce svazu dovozců Vladimíra Přibyla loni vzrostl o šest procent na 17 059 strojů.

Téměř polovinu prodejů tvoří skútry a motocykly o objemu válců do 125 ccm. Jejich prodej loni rostl o devět procent na 7793 strojů. Důvodem stále rostoucí obliby této kategorie je legislativa, která umožňuje majiteli řidičského oprávnění na osobní auto řídit i skútr do 125 ccm. V nejvyšší objemové kategorii je zájem především o legendární Harley-Davidson či  BMW .

Na zahájení Motosalonu se objevily i známé tváře jako rocker Pepa Vojtek, motocyklový závodník Karel Abrahám, skútrařka a cvičitelka Hanka Kynychová či Dalibor Gondík. Motosalon potrvá do neděle.