Nejlepším autem roku byl vyhlášen zástupce luxusní střední třídy Mercedes-Benz třídy C. Ten prvenství obhájil mezi takovými zvučnými jmény, jako jsou Ford Mustang, BMW 2 Active Tourer, Jeep Renegade, Nissan Qashqai či Volkswagen Passat.

Mercedes-Benz třídy C

Mercedes-Benz třídy C

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

„Je to nejprestižnější titul, jaký můžete s automobilem vyhrát. A my jsme jej vybojovali pro třídu C, která je absolutním vítězem na celém světě. Pro Mercedes-Benz je to celosvětový úspěch,“ uvedl pro agenturu Reuters bezprostředně po předání cen Christoph Horn, ředitel globální komunikace automobilky Mercedes-Benz.

Podle něj je však poměrně logické, proč byl zvolen právě tento vůz. „Je to auto, které má na palubě mnoho funkcí, které běžně najdete až ve vyšších segmentech trhu,“ doplnil Horn.

Mercedes-Benz třídy S Coupe (2014)

Mercedes-Benz třídy S Coupé

FOTO: Mercedes-Benz

Mercedes-AMG GT

Mercedes-AMG GT

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Ten se mohl radovat i z dalších ocenění. Stuttgartská automobilka získala prvenství také v kategoriích nejluxusnější auto s modelem Coupé třídy S a nejlepší supersport díky vozu Mercedes AMG GT.

„Je to bez nadsázky hattrick. To se nikdy ještě žádné značce nepodařilo. Ukazuje to, jak moc je nyní Mercedes-Benz na vzestupu,“ uzavřel Horn.

BMW i8

BMW i8

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Titul nejekologičtější auto si odneslo BMW i8. Jde o velmi nízké auto s přísně aerodynamickým designem, po kterém ale pokukují často i zarytí milovníci sportovních „bavoráků“ divize M. Přece jen tento futuristicky vyhlížející stroj zvládne zrychlit na sto kilometrů za hodinu za 4,4 s.

Radovat se mohli také zástupci francouzské automobilky Citroën. Tak trochu dle očekávání si odnesli ocenění za model C4 Cactus v kategorii nejlepší design. „Kaktus“ totiž zaujme hned na první pohled různě zbarvenými vzduchovými kapslemi na dveřích, tedy technologií Airbump.

Citroën C4 Cactus (2014)

Citroën C4 Cactus (2014)

FOTO: Citroën