Mercedes-Benz v roce 2003 založil pseudokategorii "čtyřdveřových kupé". Bez ohledu na prostý fakt, že kupé může mít pouze jeden pár dveří, se ukázalo, že o elegantní sedany s o něco menší praktičností je poměrně velký zájem.

Své první kupé se čtyřmi dveřmi chystá i mladoboleslavská automobilka. Nový model má zlepšit image značky a pomoci dostát ambicióznímu prodejnímu plánu pro rok 2018. Koncept Octavie Coupé se ukáže za necelé čtyři měsíce na ženevském autosalonu.

Informaci o vývoji Škody Octavie Coupé, jejíž technika bude podobná běžné octavii, ovšem design bude více emotivní, potvrdil Novinkám dobře informovaný zdroj přímo z automobilky. Podle něj se rozhoduje o sériové výrobě, která je velmi pravděpodobná. Produkční verze bychom se měli dočkat v roce 2015.

„Spekulace ohledně nově připravovaných modelů nebudeme komentovat,“ uvedl pro Novinky.cz tiskový mluvčí automobilky Jozef Baláž.

V roce 2014 představí mladoboleslavská automobilka třetí generaci fabie a Octavii Scout, velmi pravděpodobně také novou generaci superbu, která už je prakticky hotová.