Předlohou nového Volkswagenu je Concept C, který byl světové veřejnosti představen na autosalónu v Ženevě. Pod kapotou studie na ženevské motor show VW představil dvoulitrový agregát FSI o výkonu 110 kW (150 koní) se šestistupňovou manuální převodovkou.

;

:. Foto Volkswagen, Animace Novinky.cz (c) 2004

Mechanismus skládací pevné střechy studie Concept C je ojedinělým konstrukčním výtvorem - po uvolnění zámků střechy se nejprve prosklený střešní díl posune dozadu. Poté se nadzvedne celá zadní část střechy (C-sloupky a zadní okno) a začne se posouvat dopředu.

Skleněné střešní okno podjede pod zadní část střechy a celý tento "sendvič" se složí pod víko zavazadlového prostoru, které se za pomoci hydrauliky samo otevře a zase zavře. Do prostoru pod zadní kapotou se ještě zasunou okraje střechy a z elegantního kupé se stává neméně elegantní kabriolet.

Volkswagen vstoupí do segmentu, který s úspěchem ovládají francouzské automobilky Renault a Peugeot například s modely Megane CC respektive 307 CC. Volkswagen CC bude vyráběn v portugalském závodě.

FOTOGALERIE