Základem aktuálně představené Aprilie Easyrider Concept Bike je model prodávaný jako Shiver 750. Italský designer Roberto Vernile, pracující zejména pro americká studia, navrhl na jeho základech svůj stroj tak, aby výrobce mohl základní agregát snadno zaměnit za V-Twin 1200 ccm (používaný například v Aprilli Dorsoduro 1200).

Kromě motoru Aprilia používá koncept také elektronické vychytávky této značky – kontrolu trakce, elektricky ovládaný plyn ride-by-wire a tři jízdní režimy – „mokrý“, „sportovní“ a „běžný“. Zajímavostí je také používání tří druhů tvrdosti brzdového obložení na předních brzdách. Měnit ho můžete v závislosti na aktuálním užívání motocyklu, údajně zcela bez použití nářadí.

Koncept Easyrider má dále nastavitelnou výšku stupaček, sedlo, výšku i sklon řídítek a pochopitelně také větrný štítek. Zaujme také úložný prostor na místě nádrže – jak je vidět na přiložených obrázcích, počítá se dokonce s prostorem pro helmu, navigaci nebo s jakýmsi integrovaným madlem pro spolujezdce.

Aktuální nabídku nových i ojetých motorek najdete na Smoto.cz.