Červencový prodej Volkswagenu byl vyšší než růst celého automobilového trhu. Ten činil pouze 5,5 procenta. To naznačuje, že zpomalení ekonomického růstu zatím nemělo na podnikání automobilky materiální dopad.

Prodej v Evropě se za sedm měsíců zvýšil o 10,2 procenta na 2,2 miliónu vozů, z toho ve střední a východní Evropě o 28,7 procenta. Prodej v Číně vzrostl o 16,4 procenta na 1,29 miliónu vozů a ve Spojených státech dodávky stouply o 20,5 procenta na 249 500 vozů.

Analytici však upozorňují, že na Volkswagen by mohlo mít negativní dopad prudké zpomalení ekonomického růstu v Německu. Zhruba každé třetí auto, které se prodá v Německu, je Volkswagen.

Automobilka hodlá v letošním roce zvýšit prodej na rekordních osm miliónů vozů z loňských 7,3 miliónu. Do roku 2018 se Volkswagen hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Za šest měsíců letošního roku byl Volkswagen druhým největším výrobcem aut za americkou společností General Motors. Předhonil tak Toyotu, která měla problémy s výrobou po březnovém zemětřesení.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů značky Volkswagen najdete na Sauto.cz.