Od uvedení na trh v roce 1998 se modelu Cube prodalo v Japonsku téměř milión kusů. Nejnovější verze si uchovala charakteristické vzezření, s některými snadno rozpoznatelnými rysy - například nesymetrickou zadní částí vozidla. Na konzervativním evropském trhu to nicméně bude mít krabicovitý Cube těžké - málokomu se jeho netradiční tvary budou líbit.

Nissan Cube nabídne rozvor náprav 2530 mm (celková délka vozu je 3980 mm). Kola jsou pro efektivní využití prostoru umístěna co nejvíce do rohů. Přední sloupky jsou vysunuty vpřed, výhled by tedy měl být dobrý. Zajímavostí jsou asymetrická boční a zadní okénka; dveře se otevírají do stran.

V Evropě se Cube nabízí s dvojicí motorů: 1,5litrová vznětová jednotka nabídne výkon 106 koní, 1,6litrový zážehový motor dosahuje výkonu 110 koní. Vznětový motor je k dispozici se šestirychlostní manuální převodovkou, zážehový motor bude nabízen s pětirychlostní manuální převodovkou nebo se samočinnou typu CVT.

Nissan Cube prodejní trhák určitě nebude, s čímž počítá i domácí importér. Cena na českém trhu začíná na částce 454 900 korun.