Systém rozpoznávání chodců (Pedestrian Detection) dokáže rozpoznat chodce, který vstoupí do jízdní dráhy vozidla, a upozornit na něj řidiče. Pokud řidič včas nereaguje, systém automaticky aktivuje brzdy na maximální výkon.

V nouzové situaci je řidič nejprve upozorněn zvukovým výstražným signálem a blikajícím světlem v zorném poli na čelním skle. Ve stejném okamžiku se zvýší tlak v brzdném systému vozidla. Pokud řidič ani přes upozornění nereaguje a srážka se stane nevyhnutelnou, vůz začne samočinně brzdit.

Pokud řidič na vzniklou situaci včas nezareaguje, dokáže systém rozpoznávání chodců s funkcí plně automatického brzdění srážce s chodcem zabránit až do rychlosti 35 km/h. Při vyšších rychlostech je podle švédské automobilky kladen důraz především na to, aby se rychlost vozidla před nárazem co nejvíce snížila.

Při nižší rychlosti nárazu se významně snižuje riziko vzniku závažných poranění. Pokud se rychlost jízdy zmenší například z 50 km/h na 25 km/h, sníží systém rozpoznávání chodců riziko usmrcení chodce údajně o 20 procent.

Nové Volvo S60 je standardně vybaveno systémem City Safety. Automobil se systémem City Safety automaticky zastaví, jestliže řidič včas nezareaguje na zpomalení nebo zastavení vozidla vpředu, případně pokud se příliš rychle blíží k pevné překážce.  Při rychlostech do 30 km/h systém dokáže kolizi s vozidlem nebo překážkou buď zcela zabránit, nebo alespoň snížit její následky.

Nové Volvo S60 se bude vyrábět v továrně společnosti Volvo Cars v belgickém Gentu. První automobily budou zákazníkům dodány počátkem léta 2010. Volvo chce letos prodat devadesát tisíc modelů S60.

Nabídka motorů při zahájení výroby
Benzínové motory

Zdvihový objem

Výkon Toč. moment
T6 3.0 304 k 440 Nm
2.0T 2.0 203 k 300 Nm
Dieselové motory    
D5 2.4 205 k 420 Nm
D3 2.0 163 k 400 Nm