Nové promo video o návrhu extrémně úsporného automobilu L1 má pět minut a 11 vteřin. Kameraman na něm zachycuje detailní práci designérů přímo v dílnách Volkswagenu.

Ve čtvrté minutě a 37. vteřině se však při detailním pohledu na koncept L1 v pozadí na několik vteřin objeví také práce designérů na nejnovější verzi nového Golfu, která by se měla oficiálně představit až v roce 2012.

Detailní pohled na designovou studii nového Golfu VII. Snímek pochází z oficiálního videa automobilky Volkswagen.

Detailní pohled na designovou studii nového Golfu VII. Snímek je vyříznutý z oficiálního videa automobilky Volkswagen.

FOTO: mif, Novinky

Podle zachyceného snímku by měl nový Golf VII dostat sportovnější vzhled a ostřejší rysy, které jsou patrné například u užších světlometů. Design ale nebude na rozdíl od šesté verze jediným vylepšením.

Golf VII přinese spoustu novinek

Jedním z hlavních vylepšení, které sedmá verze Golfu přinese, bude nová platforma Modular Querbaukaste (MQB), díky které bude automobil dostupný s daleko pestřejší paletou pohonných systémů. Nově by měly být nabízeny například hybridní systémy.

Volkswagen se také u nového modelu bude více soustředit na co nejvyšší úsporu paliva. Nabízeny by tak podle serveru World Car Fans měly být pouze přeplňované motory.

Základní čtyřválec o objemu 1,2 l s turbem by měl dosahovat výkonu okolo 75 koní. Tento výkon není nijak oslňující, ale na druhou stranu nejnovější verze Golfu by měla být lehčí o 100 kg.