Generální manager Chery Zhang Li oznámil tuto překvapující zprávu s tím, že pokud bude chtít Chrysler dál spolupracovat, bude muset nový vlastník Cerberus Capital Management [zpráva o prodeji značky] znovu začít jednat. Podle něj je ale zatím otázka výroby malého vozu naprosto bezpředmětná.

Chrysler (resp. Cerberus) je z jeho slov zatím dost zaskočen, protože s výrobou se již počítalo a vše zapadalo do plánu strategické restrukturalizace firmy. Nízké náklady na výrobu lákaly management k tomu, aby se spolupráce dokonce ještě prohloubila. Tiskový mluvčí Chrysleru Mike Aberlich řekl, že již příští týden začnou rozhovory s čínskou automobilkou, kde by se všechno mělo vyjasnit.

Pokud jednání nevyjdou, pak je tu ještě možnost dohody s jinými výrobci, kteří byli v hledáčku již dříve. Uvažovalo se o automobilce Hyundai, ale velkou šanci by měl také koncern PSA, který je vyloženě evropskou automobilkou. Ti by totiž mohli převzít výrobu Dodge Hornetu, jehož drtivá většina prodejů bude asi v Evropě. [celá zpráva]