Pokud budete mít další dotazy, můžete napsat mail na naší adresu autobazar@novinky.cz. Na dotazy se pokusíme zodpovědět sami nebo je předložíme kompetentním osobám - lidem z bazarů, technikům z autoopraven apod.

Mám Nissan Almera 2.2 Di z roku 2000 a když jsem zajel do autobazaru, tak mi řekli, že motor má příliš mnoho poruch a že ho vykoupit nechtějí. Já s motorem najel už skoro 200 000 km a zatím bez závad. Co je na motoru tak špatného?

Motor 2.2 Di  je velmi hlučný a má dost velké vibrace v porovnání s jinými diesely. To odradí většinu zájemců. Vibrace mají za následek často opotřebené silentbloky motoru (gumové uložení). Také se musí velmi dlouho žhavit, než nastartujete. Ve spodních otáčkách motoru je velmi líný a má prodlevu mezi sešlápnutím pedálu plynu a následným výkonem.  Nejedná se tedy o velké závady, jako spíše o pocity nového zákazníka, když vybírá mezi více možnostmi. Pak je špatně prodejné.

Chtěl bych pro manželku na popojíždění koupit nějakého ojetého "prcka". Rozhoduji se mezi Fordem Ka, Fiatem Seicento, Citroënem Saxo a Renaultem Twingo. Který z nich ve stáří tak sedm let by byl asi nejlepší?

Volbu bych nechal na manželce, co se jí nejvíce líbí. Po sedmi letech provozu budou v podobném stavu. Ford Ka je pouze třídveřové. Při výběru bych upřednostnil posilovač řízení, který v městském provozu velmi oceníte a kontrolu karoserie na prorezivění. Možná bych se také soustředil na žebříčky spolehlivosti, které každoročně dělají zahraniční média, jako je německý TÜV. Zde například Renault Twingo končí tradičně na posledních místech.

Oba dotazy zodpověděl Tomáš Svoboda - manažer Autocentrum ESA

Prý je možné ověřit původ vozidla přes SMS. Je to pravda?

Je to skutečně pravda. Tuto službu poskytuje Ministerstvo vnitra ČR. Stačí odeslat SMS na telefonní číslo 9003020 a obratem přijde odpověď, zda je automobil hledán jako odcizený. Podobná služba je i přes internet, fax, či telefon - více informací najdete na internetových stránkách ministerstva.

Vyhledávání podle: napište SMS ve tvaru příklad:
SPZ SPZmezeraCELA SPZ SPZ KIA 11-22 nebo SPZ 1A4 2787
Čísla motoru MOTORmezeraCISLO MOTORU MOTOR 12334678
VIN VINmezeraCISLO VIN VIN TMBBP21U4Y2279423
Čísla podvozku PODVmezera6 POSLEDNICH ZNAKU VIN PODV 123456

Novinky.cz