V časopise AutoWeek vyšel rozhovor s viceprezidentem koncernu GM Bobem Lutzem. V něm právě tento muž č. 2 v hierarchii tohoto automobilového giganta potvrdil, že Cadillac dostane v dohledné době dvanáctiválec, jehož výkonové parametry budou předčit všechny konkurenty. Jenže tento motor se nebude montovat jen tak do kdečeho - motor se obejví v novém luxusním sedanu, jehož odhalení se očekává na leden příštího roku.

O motoru se asi moc nedozvíme od Američanů, protože ti s ním moc společného nemají. Agregát se totiž připravuje ve stejné stáji, jako část nového Chevroletu Camaro. [celá zpráva] Ano - opět se odeslaly všechny požadavky do Austrálie a ve vývojovém centru Lang Lang se vše testuje a zkouší. V Austrálii se asi nyní hodně diví, co že je to předjelo na dálnici za Holden Commodore, který má tak neuvěřitelnou sílu a rychlost.

Však také podle prvních informací půjde o dva motory 3,6 V6 složené za sebou, takže i výsledný objem válců bude dvojnásobný. Maximální výkon 441 kW a točivý moment přesahující 720 N.m by měly být výzvou pro evropské výrobce automobilů.