Od sériové verze se Roomster Scout liší především novými vnějšími plasty. Rozměry modelu Roomster Scout činí 4219 mm x 1695 mm x 1650 mm. Je tedy o málo vyšší než klasická verze, což je však dáno instalací kol s většími ráfky.

Roomster Scout je standardně dodáván s 16" koly Scout z lehké slitiny, na přání budou tato kola k dispozici také s rozměrem 17".  Paket Scout propůjčuje modelu Roomster vzhled automobilu pro volný čas. Ochranné kryty a stříbrný spodní kryt zadního nárazníku jsou charakteristickými prvky designové linie Scout, jak je představila již octavia [celá zpráva].

Exteriér vozu doplňuje standardně dodávaný SunSet- skla s vyšším stupněm tónování v zadních dveřích, zadních bočních oknech a zadním okně. Přístrojová deska je nabízena v provedení Onyx/Onyx nebo Onyx/Silver. Potahy sedadel jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako v případě modelu Octavia Scout.

Dále čtěte o nových modelech Škody
Video nové Škody Fabia
Škoda Fabia vyfocená v nočním provozu
Škoda Octavia Scout míří do terénu
Škoda Joyster: koncept pro mladé
Test Škody Roomster

Nabídku benzinových motorů tvoří čtyřválcové motory 1.4/63 kW a 1.6/77 kW. Příznivci přeplňovaných vznětových motorů mohou vybírat mezi tříválcem 1.4 TDI/59 kW a čtyřválcem 1.9 TDI/77 kW. Všechny motorizace jsou spojeny s pětistupňovou manuální převodovkou, verze 1.6 může být na přání dodána se šestistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic. Jak je vidět, tříválce 1.2 HTP se zde naštěstí nedočkáme.

Světová premiéra modelu Roomster Scout se uskuteční na autosalonu v německém Essenu a italské Boloni začátkem prosince. Uvedení na trh se plánuje v březnu roku 2007