„V dolní komoře parlamentu by se měli objevit i zástupci TOP 09 a Starostů a nezávislých, KDU-ČSL, hnutí Nestraníků, Nezávislých a Severočeši.cz,“ konstatoval mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Podle něj jsou v rámci kurzů jasnými favority na zisk mandátu Alena Dernerová v Mostu, Jaroslav Palas v Bruntálu, Přemysl SobotkaLiberci, Zdeněk Škromach v Hodoníně a Miloš Vystrčil v Jihlavě.

Nejnapínavější souboj bookmakeři očekávají v Ústí nad Labem, kde vypsali oběma kandidátům shodný kurz po 1,80. Drama ale předpokládají také ve Frýdku Místku, Kroměříži a Praze 6, Berouně a Pardubicích.

Čtěte také: Výsledky 1. kola senátních voleb: ČSSD uspěla ve 22 obvodech, ODS v 19

Sociální demokraté založili senátní kampaň na protestu proti úsporné a podle nich necitlivé politice vlády. Vyzvali občany, aby podpořili jejich kandidáty s tím, že získá-li strana v Senátu většinu, bude moci vládní návrhy brzdit. K tomu potřebuje alespoň 12 senátorů, které pracovně nazývá 12 statečných.

Premiér a šéf ODS Petr Nečas ale naproti tomu varuje, že levicová většina v horní komoře by znamenala destrukci vládní politiky.

Kurzy vypsané v jednotlivých obvodech podle Sazky
 Volební obvod
Kandidát
 KurzKandidátKurz
BerounOberfalzer (ODS)1,60Kovářová (TOP 09)2,05
BlanskoRegec (ČSSD)1,25Peša (KDU-ČSL)3,20
Brno – městoJuránek (KDU-ČSL)1,25Božek (ČSSD)3,20
Brno-venkovŽaloudík (ČSSD)1,07Julínek (ODS)5,55
BruntálPalas (ČSSD)1,02Žák (ODS)7,45
Český KrumlovJirsa (ODS)1,08Špidla (ČSSD)5,30
Frýdek MístekGawlas (ČSSD)1,75Czudek (VV)1,85
HodonínŠkromach (ČSSD)1,02Venhodová (ODS)7,45
JičínLiška (ODS)1,08Táborský (ČSSD)5,30
JihlavaVystrčil (ODS)1,02Výborný (ČSSD)7,45
Karlovy VaryHorník (TOP 09)1,15Pavel (ODS)4,10
KroměřížJanalík (ODS)1,65Malý (ČSSD)1,95
Kutná HoraStrnad (ČSSD)1,15Nováček (TOP 09)4,10
LiberecSobotka (ODS)1,02Eichler (ČSSD)7,45
MělníkVrecionová (ODS)1,07Němec (ČSSD)5,55
MostDernerová (Severočeši.cz)1,02Brabec (ČSSD)7,45
Nový JičínBesta (ČSSD)1,35Bureš (ODS)2,70
OlomoucTesařík (ČSSD)1,07Hálek (ODS)5,55
Ostrava – městoJanáčková (nez.)1,37Maštalíř (ČSSD)2,60
PardubiceHorská (nez.)1,60Komárek (ČSSD)2,05
Plzeň – jihŠneberger (ODS)1,15Terelmešová (ČSSD)4,10
Praha 6Bratský (ODS)1,75Moldan (TOP 09)1,85
Praha 10Štětina (TOP 09)1,15Lipovský (ODS)4,10
Praha 11Pešák (ODS)1,04Kárský (ČSSD)6,55
TáborEybert (ODS)1,04Mládek (ČSSD)6,55
Ústí nad LabemSušický (ODS)1,80Doubrava (Severočeši.cz)1,80
Ústí nad OrlicíŠilar (KDU-ČSL)1,20Soušek (ČSSD)3,55