Hlavní obsah

Vědci: botox pomůže od migrény

Ačkoliv je zatím botox symbolem plastické chirurgie, neboť je využíván k vyhlazování vrásek v obličeji, v budoucnosti by se mohl stát také podpůrným přípravkem při léčbě migrény.

Vědci: botox pomůže od migrény

Některé chronické bolesti hlavy jsou totiž způsobovány také křečemi svalů šíje a čela. Kombinací botoxových injekcí a chirurgického zásahu by se mohly tyto svaly uvolnit a bolest by ustoupila.

Ve Spojených státech, kde má botox největší oblibu, umrtvovali lékaři touto látkou skupiny svalů na čele a šíji postižených osob, aby vyzkoumali, které svaly jsou zodpovědné za bolesti hlavy.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Trpíte migrénou?

Postižené svaly potom byly následně chirurgicky odstraněny, aby bolest u migrénou postižených osob polevila. Podle závěrů této studie se frekvence, intenzita a průběh migrény snížily u postižené osoby o dvaadevadesát procent. Tímto zákrokem se pak následně vyléčilo třicet pět procent pacientů s migrénou.

"Jsem skeptický. Nebylo by snadné provádět tento chirurgický zákrok, protože svaly v obličeji jsou velmi protkané a mají velké množství rozličných funkcí, takže jejich odstranění by bylo příliš náročné," míní plastický chirurg Michael Prager z Londýna.

Anketa
Trpíte migrénou?
Ano
78.4 %
Ne
21.6 %
Celkem hlasovalo 269 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků