Hlavní obsah

Siesta v práci prospívá firmě

Mít postel v kanceláři, na které by si člověk při náhlé únavě při práci mohl krátce odpočinout, je nenaplněným přáním mnoha lidí. Odborníci přitom doporučují, že v rámci vylepšení pracovního prostředí by se zaměstnavatelé neměli instalaci lůžek vyhýbat.

Siesta v práci prospívá firmě

Siesta v práci totiž podporuje produktivitu a podněcuje tvůrčího ducha, napsal deník The Guardian. Instalace postelí k odpočinku by tak nepřímo zvyšovala zisk firem.

Průzkumu bylo podrobeno tisíc zaměstnanců. Třicet procent jich uvedlo, že nejlepší nápady mají před usnutím. Deset procent respondentů zároveň vypovědělo, že největší inspiraci mají přímo na pracovišti.

Více dovolené

Odborníci dále tvrdí, že by podniky měly svým pracovníkům umožnit, aby si mohli v horkých letních dnech odskočit domů. Kromě toho doporučují zaměstnavatelům, aby poskytovali delší dovolenou.

Firemní kanceláře ve Velké Británii by dále měly být situovány na severní stranu. Globální oteplování totiž způsobuje, že v přirozeně větraných britských kancelářích jsou vyšší teploty než například v Káhiře. V současnosti dosahují 31 stupňů, v roce 2020 to bude 35 stupňů a v roce 2050 už to má být dokonce 38 stupňů Celsia.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Uvítali byste na svém pracovišti možnost siesty?
Anketa
Uvítali byste na svém pracovišti možnost siesty?
Ano
83.6 %
Ne
16.4 %
Celkem hlasovalo 622 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků