Hlavní obsah
Avokádo je superpotravinou číslo jedna. Foto: Profimedia.cz

Populární potraviny roku 2017. Do popředí se dostávají zdravější varianty

Každý rok odborníci tvoří žebříček nejoblíbenějších jídel a potravin. Do pozadí se letos dostávají složité pokrmy plné tuků a cukrů, trendem jsou naopak zdravé potraviny. Takové, které jsou lidstvu známy již několik tisíc let, ale v našem jídelníčku si dělají místo až nyní.

Avokádo je superpotravinou číslo jedna. Foto: Profimedia.cz
Populární potraviny roku 2017. Do popředí se dostávají zdravější varianty

Ačkoli by se mohlo zdát, že mezi nejpopulárnějšími potravinami roku 2017 budou jen samé delikatesy, opak je pravdou. Z ankety, která probíhala v Americe, vyšlo jasně najevo, že místo luxusních potravin dávají lidé přednost čerstvým plodinám.

Tento trend zaznamenaly nejen restaurace, ale i běžní Američané, k jejichž lednici si zdravé potraviny úspěšně nacházejí cestu.

Hvězdné avokádo

Na první příčku se dostalo zlatem ověnčené avokádo. Tato plodina patří mezi nejzdravější druhy ovoce a je oblíbená pro svou variabilitu. S pomocí avokáda si můžete vytvořit zdravý dezert, salsu nebo ho naplnit vajíčkem a dát péct na gril.

Podle údajů ze stránek společnosti UberEats se avokádo pravidelně umisťuje na prvních příčkách žebříčku a je tak jasnou stálicí, na rozdíl od kapusty, která klesla na osmé místo. Zajímavou informací je propad quinoy, kterou v žebříčku vystřídal bulgur a hnědá rýže.

Z avokáda vytvoříte dip Guacamole

Foto: Profimedia.cz

Tofu střídá maso

Skutečnost, že tofu završuje první desítku oblíbených potravin, vede k úvaze, kolik masa nakupujeme a jak často se objevuje na našem talíři.

Stále více restaurací a kuchyní totiž směřuje k tomu, že zelenina by měla tvořit hlavní část jídla, a z masa se stává spíše ozdoba na talíři.

Úplný seznam top potravin letošního roku může sloužit jako inspirace k tomu, jak zahrnout více zdravých potravin do vašeho běžného jídelníčku.

Tofu může sloužit jako náhražka masa

Foto: Profimedia.cz

Dvacet nejpopulárnějších potravin a jídel roku 2017
Avokádo
Poke (rybí salát)
Sójové boby Edamame
Ředkev
Kyselé okurky
Okurka
Celer
Kapusta
Polévka Pho
Tofu
Mrkev
Brokolice
Chřest
Bulgur
Cizrna
Zelí
Kokos
Hnědá rýže
Čínské zelí
Vývar z kostí
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků