Hlavní obsah
Pohyb je dětem vlastní, zdravé stravování nikoli. Foto: Profimedia.cz

Obézním dětem hrozí rakovina víc než štíhlým

Pokud rodiče nepřiměje k řešení nadváhy a obezity svých dětí nic, pak by to měla být zpráva australských onkologů, podle nichž děti s nadbytečnými kily mnohem častěji onemocní v pozdějším věku rakovinou nejrůznějších typů než děti štíhlé a s normální postavou. A kvůli současné epidemii obezity hrozí v budoucnosti epidemie rakoviny.

Pohyb je dětem vlastní, zdravé stravování nikoli. Foto: Profimedia.cz
Obézním dětem hrozí rakovina víc než štíhlým

Profesor Ian Olver tvrdí, že naprostá většina dětí s nadváhou či jistou formou obezity je v dospělosti také obézní a  jejich nadváha je ještě závažnější než v dětství. Jenže dospělí s nadváhou a obezitou jsou častěji stiženi rakovinou nejrůznějších typů ve srovnání s lidmi normální postavy.

Z obezity se může stát epidemie rakoviny

„Dejte si to dohromady a čelíte potenciálnímu nárůstu rakoviny související s obezitou, včetně rakoviny prsu a střev, během příštích několika dekád,“ varoval profesor Olver prostřednictvím listu The Age.

Podle Olvera, šéfa australské onkologické společnosti, je obezita velmi nebezpečná. Nejenže je už teď nákladná léčba civilizačních chorob souvisejících s obezitou, ale hrozí, že budeme čelit financování velmi nákladné léčby rakoviny, z níž se stane kvůli obezitě epidemie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků