Hlavní obsah
Pokud lidé touží snáze hubnout, pak by měli denně vypít dostatek neslazených nápojů. Foto: Profimedia.cz

Nejlevnější a nejúčinnější dietní tip našich babiček

Zapomeňte na drahé doplňky stravy na hubnutí a přepočítávání kalorií. Nikdy se vám nepodaří tak zhubnout jako po jednoduchém triku našich babiček. Stačí vypít dvě sklenice vody před každým jídlem a shodíte mnohem více kilogramů, než za pomoci drahých přípravků.

Pokud lidé touží snáze hubnout, pak by měli denně vypít dostatek neslazených nápojů. Foto: Profimedia.cz
Nejlevnější a nejúčinnější dietní tip našich babiček

Tajemství tkví v naprosto přirozené věci. Pokud je žaludek plný vody, lidé se cítí plnější a sní mnohem méně.

Američtí vědci se zaměřili na všechny, kdo chtějí zhubnout a volí metodu vypití vody před každým jídlem, a nebo si přepočítávají přijímané kalorie.

Za více jak tři měsíce přitom pijáci vody před jídlem zhubli v průměru o 15,5 libry (6,8 kg)  a tedy o 5 liber (2,2 kg) více než ti, kdo vodu nepili a jen počítali kalorie.

"Pokud lidé touží snáze hubnout, pak by měli denně vypít dostatek neslazených nápojů," upozorňuje doktorka Brenda Davyová z Virginie.

Když totiž lidé před každým jídlem vypijí dvě sklenky vody, pak sní o 75 až 80 kalorií méně. Za celý den to tedy dělá téměř 300 kalorií.

Jídla vařená na vodní bázi

Podle některých britských výživových poradců jsou mnohem lepší než samotná voda jídla vařená na vodní bázi, jako jsou polévky, dušená masa či těstoviny.

"Zelenina a ovoce také dokáží zaplnit žaludek, aniž by člověk snědl tolik kalorií. Voda je sice fajn, ale pokud jí vypijete během krátké doby obrovské množství, pak si můžete víc ublížit, než zhubnout. Hrozí vám záchvaty až otok mozku," upozorňuje britský odborník na obezitu Mike Lean.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků