Hlavní obsah
Přípravky s kyselinou laurovou by měly pomáhat především při léčbě akné v době puberty. Foto: Reuters

Mateřské mléko podle vědců dokáže léčit akné

Trpíte po porodu akné? Potírejte si tváře svým mateřským mlékem. Podle kalifornských odborníků totiž tato tekutina obsahuje látku účinně potlačující akné. Touto látkou je kyselina laurová, která je obsažena také v oleji z kokosových ořechů. Přípravky s touto kyselinou by přitom měly pomáhat především při léčbě akné v době puberty.

Přípravky s kyselinou laurovou by měly pomáhat především při léčbě akné v době puberty. Foto: Reuters
Mateřské mléko podle vědců dokáže léčit akné

Na přípravcích s kyselinou laurovou je pozitivní to, že dokáže potlačovat zánětlivé projevy kůže a přitom nemá žádné vedlejší účinky. Jedná se o přírodní a ověřené přípravky, které kvůli tomu nepodléhají tak složitému klinickému testování.

„Běžné projevy akné postihují 85 procent teenagerů. Současné léčivé přípravky mají nežádoucí vedlejší účinky a působí často zarudnutí a pálení. Přípravky s kyselinou laurovou přitom nic takového nepůsobí,“ tvrdí doktorka Dissaya Pornpattananangkulová z University of California.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků