Hlavní obsah

Díky mlsání u televize lidé mnohem rychleji tloustnou

Každý asi ví, že vysedávání před televizí neprospívá mozku ani tělu. Ten první pasivním civěním na bednu krní, zatímco tělo ochabuje, chátrá a především tloustne. Jenže nebezpečné je především u televize jíst. Podle kanadské studie totiž člověk při sledování obrazovky a současné konzumaci pozře mnohem více kalorií. A tím rychleji tloustne.

Díky mlsání u televize lidé mnohem rychleji tloustnou

Kdyby naopak člověk usedl do klidu a věnoval se jen svému jídlu, je mnohem dříve sytý. Odborník na výživu Harvey Anderson z University of Toronto navíc ve své studii popsal, že děti sledující televizi při konzumaci oběda pozřou až o 228 kalorií více, než když nemají možnost při jídle na obrazovku koukat. Přitom právě u dětí je v poslední době obezita téměř epidemií.

„Jedním z Andersonových závěrů je, že konzumace během sledování televize převyšuje naši schopnost poznat, kdy je čas přestat jíst,“ tvrdí Kanadský institut pro výzkum zdraví ve své zprávě hodnotící Andersonovu studii.

„Bezduché sledování televize produkuje bezduchou konzumaci jídla… Anderson má také pro rodiče okamžitou radu – vypněte televizi při jídle,“ dodal institut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků