Hlavní obsah
Pokud chcete zhubnout, je lepší se držet zdravé vyvážené stravy. Foto: Lukáš Táborský, Právo

Diety mohou způsobit stejný stres jako rozchod s partnerem

Lidé, kteří se snaží dodržovat diety, můžou prožívat stejně stresující okamžiky, jako když se chystají na zkoušky, nestíhají termíny v práci, stěhují se, nebo se rozcházejí s partnerem.

Pokud chcete zhubnout, je lepší se držet zdravé vyvážené stravy. Foto: Lukáš Táborský, Právo
Diety mohou způsobit stejný stres jako rozchod s partnerem

Výzkum společnosti Mullerlight ukázal, že tisíce obyvatel Velké Británie trpí skutečným stresem z diet. Asi nejvíce lidí přirovnává držení diet ke stresu z blížících se termínů odevzdání nějaké práce či k přípravě na zkoušky. Někteří lidé jsou dokonce přesvědčeni, že diety jsou stejně stresující jako plánování svatby.

Nebezpečné módní diety

"Abychom se nestresovali kvůli držení diet, měli bychom se vyvarovat zaručným módním dietám. Rozumnější je dávat přednost zdravému jídlu a pohybu," říká Dr. Georgina Burnettová, která se na výzkumu podílela.

Dietoložka Nicola Burgher-Kennedyová k tomu dodává: "Módní diety působí takový stres a úzkost, že mají na tělo spíše negativní dopad. Tyto emoce zvyšují nebezpečí, že se lidé proti dietě vzbouří a po pár dnech omezování v jídle opět začnou jíst víc."

Překvapivé je i to, že podle výzkumu se skutečně podařilo zhubnout a udržet si váhu téměř dvakrát většímu procentu mužů než žen (54 procent vůči 27 procentům).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků