Hlavní obsah

Na světě existuje několik stovek odrůd chilli papriček, které se liší svou ostrostí. Ty s nejvyšší pálivostí mohou být životu nebezpečné. Na neuvážený experiment s nimi doplatil anglický amatérský kuchař Andrew Lee.

Angličana zabily ostré chilli papričky

Mezi jeho oblíbená jídla patřila vždy extrémně ostrá chilli omáčka a malé papričky nejpálivějších odrůd světa přidával třiatřicetiletý řidič do téměř každého pokrmu. Když se vsadil s kamarádem, že sní sklenici extrémně pálivých plodů, netušil, že jeho tělo nápor nevydrží a podlehne infarktu.

Lee se vsadil s bratrem své přítelkyně a z rajčat a červených chilli papriček ze zahrádky svého otce uvařil extra pálivou omáčku. Po pozření si však sám kuchař stěžoval na bolesti a zažívací potíže. Mrtvého ho našla jeho přítelkyně u něj doma. Podle pitvy utrpěl srdeční infarkt ve spánku a to i přesto, že jeho zdravotní stav byl jinak velmi dobrý.

Podle lékařů experimentovat s chilli papričkami je zbytečný hazard a každý by si měl uvědomit, že ty opravdu nejpálivější odrůdy mohou být životu nebezpečné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků