Hlavní obsah

Zjizvená tvář přidává mužům na přitažlivosti

Na mužích s jizvami je něco přitažlivého, myslí si ženy a vědci jim dávají zapravdu. Jizvy v obličeji přidávají mužům skutečně na přitažlivosti. Má to však jeden háček - ženy chtějí mít s těmito muži jen sex, nikoliv dlouhodobý vztah. Výjimkou je snad modelka Heidi Klumová, která si manželství se zpěvákem Sealem nemůže vynachválit.

Zjizvená tvář přidává mužům na přitažlivosti

Podle studie týmů z univerzit v Liverpoolu a Stirlingu ženy skutečně vnímají tvář jako atraktivnější, pokud má na sobě jizvy. Naopak to však neplatí. Ženy s jizvami mužům nijak přitažlivější nepřipadají.

„Tohle je první studie, která dokazuje, že za určitých okolností jizvy po úraze mohou zvyšovat společenskou hodnotu osoby. Naše výsledky naznačují, že za určitých okolností mohou jizvy vypovídat cenné informace o jejich nositeli a že představa, že jizvy univerzálně znehodnocují jedince v očích společnosti, není už nadále pravdivá,“ tvrdí odborníci z Británie.

Jizvy, které jsou hodnoceny jako atraktivní, podle všeho souvisí s úrazy nebo jistým druhem násilí. Ačkoli si nejsou autoři studie jisti, proč ženy dávají přednost jizvám, věří, že by to mohlo souviset s faktem, že ženy vnímají jizvy jako signál riskantního chování a mužnosti.

Studie byla publikována v odborném časopise Personality and Individual Differences.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků