Hlavní obsah
Ženy mají tendenci navazovat mimopartnerské vztahy s kolegy. Foto: Profimedia.cz

Ženy jsou nejčastěji nevěrné s kolegou

Podle průzkumu španělského serveru Terra.es mají ženy největší sklon k navazování mimopartnerských vztahů v práci. Devět z deseti žen, které přiznaly nevěru, dodaly, že svého partnera podvedly s někým z práce - se šéfem nebo s kolegou.

Ženy mají tendenci navazovat mimopartnerské vztahy s kolegy. Foto: Profimedia.cz
Ženy jsou nejčastěji nevěrné s kolegou

Na nevěru existuje a vždy bude existovat mnoho protichůdných názorů. Na jednu stranu je nevěra odsuzována jako špatná a bezcharakterní záležitost, na druhou je mnoha lidmi obhajována jako spolehlivý způsob osvěžení vztahu.

Fakt, že ženy často podlehnou kouzlu někoho z kolegů, je vcelku logický, protože s lidmi z práce tráví ve skutečnosti více času než doma. Respondentky přiznaly, že k nevěře došlo během prvních tří let v zaměstnání a zároveň během prvních tří let vztahu.

Jak už bylo řečeno, tento typ nevěry s někým, s kým žena spolupracuje, má svou podstatu v množství času, který žena tráví v práci. Nejde však jen o společně strávený čas, ale také o společné řešení problémů, které jsou oběma blízké a spojují je. Nehledě na společné obědy, firemní večírky nebo služební cesty. To vše nahrává k tomu, aby se žena s kolegou dostala do bližšího kontaktu a mohlo se rozvinout něco víc.

Ukázkovým příkladem může být proslulý vztah mezi mladou herečkou Kristen Stewartovou s filmovým režisérem Rupertem Sandersem, kteří se dali dohromady během natáčení filmu Sněhurka a lovec. Herečka se kvůli Sandersovi dokonce rozešla s jedním z nejžádanějších hollywoodských herců, Robertem Pattinsonem.

Součástí průzkumu byly i otázky týkající se důvodů, které vedou ženy k nevěře. Jako nejčastější příčinu uváděly respondentky nespokojenost ve vztahu, osamělost, nedocenění. Dalším vážným důvodem je sexuální nesoulad s partnerem, hledání vzrušení a přitažlivosti, která se ze vztahu vytratila.

U většiny žen nejde v nevěře pouze o sexuální zážitek, ale i o fakt, že se žena znovu cítí žádaná a atraktivní pro opačné pohlaví. Najdou se i takové případy, kdy je nevěra ze strany partnerky motivovaná pomstou nevěrnému muži.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků