Hlavní obsah

Ženy jsou nejčastěji nevěrné s kolegou

5. 10. 2012, 6:03

Podle průzkumu španělského serveru Terra.es mají ženy největší sklon k navazování mimopartnerských vztahů v práci. Devět z deseti žen, které přiznaly nevěru, dodaly, že svého partnera podvedly s někým z práce - se šéfem nebo s kolegou.

Foto: Profimedia.cz

Ženy mají tendenci navazovat mimopartnerské vztahy s kolegy.

Článek

Na nevěru existuje a vždy bude existovat mnoho protichůdných názorů. Na jednu stranu je nevěra odsuzována jako špatná a bezcharakterní záležitost, na druhou je mnoha lidmi obhajována jako spolehlivý způsob osvěžení vztahu.

Fakt, že ženy často podlehnou kouzlu někoho z kolegů, je vcelku logický, protože s lidmi z práce tráví ve skutečnosti více času než doma. Respondentky přiznaly, že k nevěře došlo během prvních tří let v zaměstnání a zároveň během prvních tří let vztahu.

Jak už bylo řečeno, tento typ nevěry s někým, s kým žena spolupracuje, má svou podstatu v množství času, který žena tráví v práci. Nejde však jen o společně strávený čas, ale také o společné řešení problémů, které jsou oběma blízké a spojují je. Nehledě na společné obědy, firemní večírky nebo služební cesty. To vše nahrává k tomu, aby se žena s kolegou dostala do bližšího kontaktu a mohlo se rozvinout něco víc.

Ukázkovým příkladem může být proslulý vztah mezi mladou herečkou Kristen Stewartovou s filmovým režisérem Rupertem Sandersem, kteří se dali dohromady během natáčení filmu Sněhurka a lovec. Herečka se kvůli Sandersovi dokonce rozešla s jedním z nejžádanějších hollywoodských herců, Robertem Pattinsonem.

Součástí průzkumu byly i otázky týkající se důvodů, které vedou ženy k nevěře. Jako nejčastější příčinu uváděly respondentky nespokojenost ve vztahu, osamělost, nedocenění. Dalším vážným důvodem je sexuální nesoulad s partnerem, hledání vzrušení a přitažlivosti, která se ze vztahu vytratila.

U většiny žen nejde v nevěře pouze o sexuální zážitek, ale i o fakt, že se žena znovu cítí žádaná a atraktivní pro opačné pohlaví. Najdou se i takové případy, kdy je nevěra ze strany partnerky motivovaná pomstou nevěrnému muži.

Reklama

Související témata:

Související články

Když ve vztahu chybí jiskra

26. 8. 2012, 18:04

Může být dlouhodobě šťastný vztah, kterému chybí vášeň, touha, tedy pomyslná jiskra? Jak dlouho spolu mohou žít spokojeně dva lidé, kteří si sebe navzájem...

Jak snížit riziko nevěry v manželství

15. 9. 2012, 17:04

Manželství je pro mnohé páry důležitým krokem, kterým stvrzují svou lásku a oddanost jeden druhému. Téměř všichni do něj vstupují s pocitem, že právě to jejich...

Výběr článků