Hlavní obsah
Herec Chris Pine Foto: Profimedia.cz

Vousatí muži jsou podle studie pro ženy atraktivnější. Má to ale háček

Další studie potvrdila, že vousatí muži připadají ženám přitažlivější než ti, ke kterým v případě ochlupení příroda nebyla až tak štědrá. Má to ale jednu podmínku, vousy musí být udržované a bez nechtěných parazitů v podobě blech, vší či jiných příživníků.

Herec Chris Pine Foto: Profimedia.cz
Vousatí muži jsou podle studie pro ženy atraktivnější. Má to ale háček

Vousy, výrazné nadočnicové oblouky, široká ramena či silná čelist jako projevy mužského testosteronu fascinují ženy již od nepaměti. To dosvědčuje i studie uveřejněná v Royal Society Open Science Journal, která zkoumala, jaký vliv mají vousy na celkovou atraktivitu muže.

Výsledky totiž ukázaly, že vousy či lehké strniště jsou pro ženy daleko více přitažlivé než hladce oholená tvář.

Zajímavostí ale je, že pokud byly vousy napadeny parazity, pak se výsledky diametrálně lišily a vousy byly naopak považovány za neatraktivní. Což dává smysl zejména z evolučního hlediska. Vysoká míra ochlupení byla totiž často spojována s parazity, a proto v průběhu času došlo k jeho úbytku.

Studie také prokázala, že na výsledky mělo vliv i to, jestli hodnotící ženy vyrostly s otcem, který měl vousy, nebo ne. Na tvrzení, že ženy si vybírají muže podle svých otců, je tedy přeci jenom něco pravdy.

Oholit, nebo neholit?

Studie se zabývala také ochlupením v oblasti hrudi. Výsledky prokázaly, že ženy preferovaly v následujících zemích v čele s USA, Čínou, Novým Zélandem, Finskem, Brazílií, Slovenskem a Českou republikou muže s oholenou hrudí.

Naopak ženy z Velké Británie či Kamerunu upřednostňovaly zarostlé muže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků