Hlavní obsah

Víno Adolf Hitler se stalo vánočním hitem

V Berlíně a v Bruselu je obrovským vánočním hitem víno s názvem Adolf Hitler, provázené reklamním sloganem "Jeden národ, jedna vlast, jeden vůdce". Pokus o zákaz jeho prodeje jen vyšvihl zájem o tento mok na rekordní úroveň. Ke koupi je také víno, na jehož vinětách jsou portréty Rommela a Göringa.

Víno Adolf Hitler se stalo vánočním hitem

Víno na trh je uvedl vinař Alessandro Lunardelli, který už dříve slavil v Itálii úspěch s brandy Mussolini, ale podle jeho vyjádření "letošní předvánoční prodej překonává všechny rekordy".

Žaláři za Mussoliniho se obratně vyhnul

Lunardelli měl v Itálli s prodejem značky Mussolini problémy, ale jak pokutě, tak případnému věznění se vyhnul, protože justici se nepodařilo prokázat, že brandy Mussolini je propagandou fašismu. Přesto nyní německé orgány požádaly Italy o právní pomoc, aby proti němu mohly zahájit řízení.  

"Statut pronásledovaného mi udělal obrovskou reklamu," vzkázal vinař ze sídla své firmy na hranicích Itálie a Rakouska.  

Další bude Stalin

Lunardelli odmítá nařčení z náklonnosti k nacismu a fašismu a v brzké době se chystá uvést na trh víno Marx, Lenin a Che Guevara.  

"Divím se, že dosud není na trhu víno se jménem Stalina, který zahubil patnáct miliónů lidí," dodal jednačtyřicetiletý vinař.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků