Hlavní obsah

Vědci dokáží spočítat, zda je vaše láska ta pravá

Vědci z britské Oxfordské univerzity prý vytvořili dokonalý vzorec pro nalezení pravé lásky. Nejedná se o žádné astrologické šarlatánství, ale skutečně vědecké vyjádření tohoto fenoménu. Speciální vzorec pak bude použit na australských internetových stránkách eHarmony.com.au, kde si dobrovolníci budou moci spočítat, kdo je pro ně ideálním partnerem.

Vědci dokáží spočítat, zda je vaše láska ta pravá

Web bude brzy spuštěn v Austrálii a zájemcům z celého světa bude nabízet porovnání psychologických profilů tak, že se dva lidé budou moci otestovat a zjistit, jak se k sobě hodí jako partneři.

Projekt je jedním z největších svého druhu. Odborníci však varují, že se možná bude hodit jen pro Australany. Na nich byl totiž potřebný výzkum před vývojem vzorce proveden.

Zájemci budou v testu porovnáni podle 29 klíčových oblastí, jako je emocionální temperament, společenský styl, inteligence a duchovní přesvědčení.

Pokud vyjdou testy na osmdesát procent kompatibilně, pak má dvojice šanci uspět a stát se členy pětadvacetiprocentní menšiny šťastných dlouhodobých párů. Test přitom obsahuje 256 různých otázek.

„Neustále vidíme, že pro dlouhodobý vztah jsou nutné určité shodné vlastnosti. Není to tak, že by člověk hledal svůj klon, ale skutečně se zdá, že pokud jsou vaše základní osobnostní rysy podobné, pak máte šanci lépe pochopit emoce druhého. Některé z těch vzorců, které používáme v Austrálii, jsou jedinečné, ale rozhodně neprozradíme to tajné jádro věci, je to konkurenční byznys,“ tvrdí doktor Galen Buckwalter, psycholog z australské společnosti eHarmony.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků