Hlavní obsah

V zimě jsou polonahé ženy pro muže atraktivnější než v létě

Zdravotníci kroutí hlavou nad tím, když si mladé dívky v zimních měsících berou minisukně a odhalují bříška v kraťoučkých bundičkách. Tyto hazardérky se zdravím však dobře vědí, čeho se dopouštějí – muži jsou totiž v zimě po holé ženské kůži mnohem lačnější než v létě.

V zimě jsou polonahé ženy pro muže atraktivnější než v létě

Vědci přesně netuší, proč tomu tak je, podle jedné teorie je to možná tím, že mrazivé počasí a holá kůže se moc neslučují a představují něco velmi vzácného.

Polští antropologové zkoumali u skupiny mužů, jak vnímají atraktivitu žen v průběhu roku. Několikrát během dvanácti měsíců vybraným jedincům předkládali fotky polonahých dívek, které měli hodnotit na škále známkami. Z výsledků vyplynulo, že nejvíce bodů získaly nahulky právě na podzim a v zimě, nejméně naopak v létě.

To samé studovali i vědci z Univerzity ve Vratislavi (Wrocław), když zjišťovali, kdy jsou pro muže jejich partnerky nejatraktivnější. Opět došli ke stejnému závěru, největší známky dávali muži své partnerce na podzim a v zimě, nejnižší v létě. U hodnocení vlastní atraktivity antropologové žádnou sezónní proměnu neobjevili.

Studie polských expertů byla publikována v odborném časopise Perception.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků