Hlavní obsah

V Barceloně budou pokutovat i klienty prostitutek

Barcelona se stane prvním španělským městem, v němž tamní úřady budou moci penalizovat zákazníky prostitutek. Za využití sexuálních služeb se bude vybírat pokuta ve výši až do pěti set eur (asi 15 tisíc korun). Nařízení vstoupí v platnost ještě letos.

V Barceloně budou pokutovat i klienty prostitutek

"Nařízení neznamená, že budeme perzekuovat prostituci, ale jen zasáhneme v případě potíží," upřesnil primátor města Joan Clos.

Podle středečních zpráv španělského tisku budou pokutováni jak zákazníci, tak prostitutky, které službu nabídnou. Obě strany totiž "způsobují problémy soužití mezi občany na veřejných místech". Penále se bude pohybovat do sta do 500 eur (přibližně od 3000 do 15 tis. Kč).

Obdobně budou v Barceloně pokutováni pouliční prodavači, kupci pirátských hudebních nahrávek, dále opilci a agresivní žebráci.

Barcelona se nejvíce obává prostitutek, které do země imigrovaly a staly se součástí podsvětí nebo z donucení praktikují trestnou činnost.

Katalánsko chce zároveň předložit návrh, který by prostituci na veřejných místech zcela zakázal, uvedly sdělovací prostředky. Španělská města se obecně snaží udržovat prostituci v co největší diskrétnosti. Například v Madridu musejí kněžky lásky chodit oblečeny decentně.

Anketa
Souhlasíte s penalizací prostitutek?
Ano
49.5 %
Ne
50.5 %
Celkem hlasovalo 479 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků