Hlavní obsah
Patronka soutěže Kamila Nývltová na svém koncertě s Denisou Grmolcovou Foto: Helena Šebestová

Transexuál vybojoval právo na změnu jména na diplomech

Muž z Hongkongu, který si před lety nechal operativně změnit pohlaví a stal se tak ženou, vyhrál soudní spor, v němž se domáhal, aby na jeho školních diplomech bylo změněno jeho původní jméno na současné.

Patronka soutěže Kamila Nývltová na svém koncertě s Denisou Grmolcovou Foto: Helena Šebestová
Transexuál vybojoval právo na změnu jména na diplomech

Transexuál celý rok tvrdil, že mu změna jména usnadní hledání práce. Když se totiž prezentoval jako žena, případný zaměstnavatel podle předložených dokladů o vzdělání ihned zjistil, že se ve skutečnosti narodil jako muž.

Zmíněný transexuál, známý pouze jako paní J., vypověděl, že jej ve firmách většinou vítali s opovržením a se šokujícím výrazem ve tváři, když jim ukázal originály školních diplomů.

Sexuální diskriminace

Dosud pracoval jen na částečný úvazek a musela ho finančně podporovat rodina. Nemohl prý najít odpovídající zaměstnání, neboť jeho situace pokaždé vzbuzovala rozpaky. Tato opatrnost následně vyvolávala sexuální diskriminaci.

Oficiální úřady proto jeho žádost pečlivě zvážily a rozhodly vypustit údaje o jeho bývalém pohlaví a jménu, napsal ve čtvrtek deník The South China Morning Post. Stejně se bude postupovat u všech osob, které v minulosti prodělaly operativní změnu pohlaví.

Odhaduje se, že v Hongkongu, kde žije 6,8 miliónu obyvatel, jsou asi tři tisíce lidí, kteří si nechali pohlaví změnit nebo na zákrok čekají.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Myslíte si, že v případě transexuála bylo rozhodnuto správně?
Anketa
Domníváte se, že soud v případě transexuála rozhodl správně?
Ano
86.5 %
Ne
13.5 %
Celkem hlasovalo 1139 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků