Hlavní obsah
Oddělené ložnice nemusejí být jen známkou odcizení mezi partnery. Často jsou také výsledkem vzájemné tolerance. Foto: Profimedia.cz

Spaní v oddělených ložnicích může vztahu prospět

Ke spokojenému vztahu patří podle mnohých názorů sdílení intimních chvílí s partnerem. Do této kategorie spadá samozřejmě i spaní v manželské posteli. Kdo tak nečiní, nemůže být ve vztahu dokonale šťastný. Co když je to ale jinak?

Oddělené ložnice nemusejí být jen známkou odcizení mezi partnery. Často jsou také výsledkem vzájemné tolerance. Foto: Profimedia.cz
Spaní v oddělených ložnicích může vztahu prospět

Zmíní-li se někdo jen náznakem o tom, že s partnerem či partnerkou nesdílí společné lože, nejednoho člověka napadne, že v jejich vztahu asi všechno nefunguje tak, jak má.

Někdy to tak bývá, stále častěji jsou ale vidět situace, kdy spánek v oddělených ložnicích partnerskému páru spíše prospívá. Důvodů, proč se k takovému kroku partneři rozhodnou, může být více.

Někdo už jednoduše nechce snášet nepříjemné každonoční chrápání partnera, jiný zase není nadšen z některých návyků své drahé polovičky (čtení v posteli, případně práce na notebooku apod.).

„Obdobné situace jsou stále častější. Mnozí lidé mají v dnešní době už tak problémy se spánkem. Když se k tomu přidají každý večer ještě dohady o tom, jak má být v ložnici teplo, kdy se bude chodit spát nebo věčný boj o deku či o televizi v ložnici, není se čemu divit,” uvedla pro server Women´s Health magazínu vztahová koučka Michelle Callahanová.

Pohodlí i vzájemný respekt

Pokud se partneři shodnou na tom, že oddělené ložnice jsou pro ně ideálním řešením k tomu, aby se každý z nich řádně v noci vyspal, nic jim nebrání to realizovat.

Podobně to vidí i Nate, který je ženatý rok a půl. „Vlastní ložnice jsou jedním z důvodů, proč jsme tak šťastní. Každý máme svůj vlastní prostor a volbu, jak si spánek nastavíme, a hlavně se neobtěžujeme svými koníčky (hra na kytaru a čtení). Jednoduše se respektujeme,” uvedl v pořadu Good Morning America.

„Když se dva lidé opravdu milují, tolerují navzájem své potřeby, a pohodlný spánek je jednou z nich. Oddělené ložnice pak na jejich vztahu nic nezmění, spíš ho posílí. Navíc odpadnou ranní výčitky, že jsou například kvůli partnerovu chrápání nevyspalí. I takové drobnosti totiž mohou ničit jinak dokonalý vztah,” souhlasí Callahanová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků