Hlavní obsah
Milostné vztahy na pracovišti mohou mít v případě rozchodu nepříjemnou dohru. Foto: Profimedia.cz

S expartnerem v jedné kanceláři? To nevěští nic dobrého

Vztahy na pracovišti bývají různé. S někým vycházíte lépe, s někým hůře. Jak ale denně jednat a komunikovat s někým, kdo býval dříve vaším milencem (milenkou)? Rozhodně se připravte na to, že to nebude jednoduché.

Milostné vztahy na pracovišti mohou mít v případě rozchodu nepříjemnou dohru. Foto: Profimedia.cz
S expartnerem v jedné kanceláři? To nevěští nic dobrého

Benevolentnější firemní regule se vztahům na pracovišti nevyhýbají, narůstá ale počet společností, kde je jakýkoli soukromý vztah s kolegou striktně zakázán.

Takové vztahy vznikají kupodivu velmi snadno. Jednoho dne se podíváte na kolegu v práci a zjistíte, že to přeci jen není takový nekňuba, jak se vám dříve zdálo. Párkrát zajdete na oběd, poté na večeři, do toho nějaká společná pracovní cesta či schůzka, a románek je na světě. Začátky pracovně milostného soužití nemusí být nijak náročné, často se ani nijak neprojevují na zhoršeném pracovním výkonu obou zúčastněných.

Problém ale nastává v okamžiku, kdy zjistíte, že spolu nemáte až tak moc společného, nemáte si co říct, a rozejdete se. Mírnější varianta dané situace předpokládá, že se rozejdete v klidu a budete spolu schopni i nadále vycházet opět jen v pracovní rovině.

Tak se ale často neděje, a představa, že budete každý den narážet na někoho, koho nemůžete ani vidět, je děsivá. V případě, že nemíníte aktuální zaměstnání vy nebo váš expartner opustit, připravte se na nepříjemnosti.

Jak se zachovat v konkrétní situaci, na co se připravit a co dělat, aby se z práce nestala noční můra? Odpovědi nejen na to přinesl Women´s Health Magazine.

Zapomeňte na pomluvy

Ať už spolu budete vycházet po rozchodu jakkoli, rozhodně se vyvarujte komentářů ohledně vašeho (bývalého) společného soužití. Neurážejte, neponižujte. V kolektivu se totiž nenajdou jen lidé, kteří budou na vaší straně, ale i tací, kteří se budou zastávat expartnera. Pokud byste rozšiřovali drby a nehezké informace, velmi jednoduše se to může rozšířit na celé osazenstvo kanceláře, a o nevraživou pracovní atmosféru je postaráno.

Najděte si spřízněnou duši

Je jedno, kdo se rozešel s kým, útěchu potřebují oba. Po každém rozchodu zůstává v každém z nás hromada nevyjasněných věcí, otázek a smutku. Zkuste si v kanceláři najít nějakou „spřízněnou duši”, která podrží za ruku, když na vás třeba padne splín ze samoty.

Někoho, kdo nebude sarkastický a jízlivý, ale bude prostě u vás, když to budete potřebovat.

Soustřeďte se na práci

Je těžké jen tak zapomenout na někoho, s kým se každé ráno srazíte u výtahu, ale zkuste to. Pokud to není vyloženě pracovně nutné, nepodněcujte společné aktivity. Pokud už musíte spolupracovat, omezte se opět jen na práci. Variantou v případě, kdyby taková spolupráce nebyla možná, je změna zaměstnání.

Najděte si nové přátele

Trápíte se rozchodem, a nevíte, jak z toho ven? Zkuste navázat nové přátelské vztahy, třeba s někým z jiného oddělení. Zajděte si na společný oběd, vyrazte s několika lidmi třeba do kina, pokud máte dobré vztahy.

Jen pozor na maličkost, pokud si najdete nové přátele z řad opačného pohlaví, dejte si pozor na drby. Vaše nevinné posezení na kávě v zasedací místnosti ve dvou by mohlo rozpoutat vlnu nepříjemných pomluv.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků